Welcome to websites of Maine Coon Cattery named

AURUM BOHEMICA

......  and how it started?

When I was a small girl I was like "cat man" and I loved all of cats which I seen. We had a lot of housecats - Matěj, Matěj second, Mišánek... The first "noble cat" was Filipek, the siamese boy. Time passed, Filipek went to the "cat heaven"... and when my husband and I moved into a house, it was decided - we must have a cat in our new house!  

The firts cat was a blue british boy Albert. But I felt that we still wanted another cat... That we still miss someone in our new home.

Prvním chlupáčkem , kterého jsem si přivezla domů byl britský modrý  kocourek Albert- po domácku zvaný Bertíček, který byl a stále je miláček, ale já cítila, že by to ještě nějaké zlatíčko chtělo domů přivézt.  Hledala jsem a hledala až jsem objevila plemeno mainské mývalí kočky, která byla přesně to, co jsem si představovala- impozantní, hrdá, sebevědomá, nádherná  velká kočka . Teď už šlo jen o to najít nějaké pěkné koťátko. V chovatelské stanici Hairy Majesty měli zrovna volná  koťátka a když jsem uviděla roztomilý kukuč Xaviera- po domácku zvaném Rick- Rikýsek-  tak jsem byla ztracená a bylo mi jasné, že právě on musí být můj. Rikýsek- to je moje srdeční  záležitost, takže jsem nezkoumala jeho rodokmen ( i když dnes již vím, že je z  „ velmi dobré“   rodiny), neřešila jsem zda je velký nebo malý, no, byl to prostě ON- mého srdce šampion a je jím stále a vždy jím bude.

Když jsem začala s Rikýskem jezdit po výstavách, tak jsem skoro  nic nevěděla o tom jak to vůbec chodí, co vše je potřeba.  A proto můj velký dík patří mojí kamarádce Janče Herclíkové z Arbor Vitae a paní Křešničkové z Hairy Majesty, že mě v mých chovatelských začátcích hodně pomohly jak radou, tak i činem J a jsou mi ochotny poradit a pomoci i dnes, za což jsem jim hrozně moc vděčná a moc si jejich rad a hlavně přátelství vážím.

  „Holky“, díky moc !!!!

 

 

 

 

 

 

 

Aurum Bohemica*CZ

Monika Netolická

info@aurum-bohemica.cz