Vítejte na stránkách chovatelské stanice mainských mývalích koček Aurum Bohemica.

......  a jak to všechno začalo ?

 Od mala jsem byla „ kočičí“ člověk a vždy jsem  toužila po kočičce. Takže se u nás doma vystřídalo několik domácích kocourků-  Matěj, Matěj II a Míšánek.  První „ lepší“ kočičkou byl siamský kocourek Filípek, kterého jsem od rodičů vyžebrala za vysvědčení. Když nám odešel do kočičího nebe, tak jsem se zařekla, že už NIKDY !!!  žádnou jinou kočičku nechci, protože žádná  by už nemohla být taková  jako byl  můj milovaný Filípek. Tohle předsevzetí mi vydrželo několik let až do doby,  kdy jsme se s manželem přestěhovali z paneláku do domku, no a do domu prostě kočka patří !!

Prvním chlupáčkem , kterého jsem si přivezla domů byl britský modrý  kocourek Albert- po domácku zvaný Bertíček, který byl a stále je miláček, ale já cítila, že by to ještě nějaké zlatíčko chtělo domů přivézt.  Hledala jsem a hledala až jsem objevila plemeno mainské mývalí kočky, která byla přesně to, co jsem si představovala- impozantní, hrdá, sebevědomá, nádherná  velká kočka . Teď už šlo jen o to najít nějaké pěkné koťátko. V chovatelské stanici Hairy Majesty měli zrovna volná  koťátka a když jsem uviděla roztomilý kukuč Xaviera- po domácku zvaném Rick- Rikýsek-  tak jsem byla ztracená a bylo mi jasné, že právě on musí být můj. Rikýsek- to je moje srdeční  záležitost, takže jsem nezkoumala jeho rodokmen ( i když dnes již vím, že je z  „ velmi dobré“   rodiny), neřešila jsem zda je velký nebo malý, no, byl to prostě ON- mého srdce šampion a je jím stále a vždy jím bude.

Když jsem začala s Rikýskem jezdit po výstavách, tak jsem skoro  nic nevěděla o tom jak to vůbec chodí, co vše je potřeba.  A proto můj velký dík patří mojí kamarádce Janče Herclíkové z Arbor Vitae a paní Křešničkové z Hairy Majesty, že mě v mých chovatelských začátcích hodně pomohly jak radou, tak i činem J a jsou mi ochotny poradit a pomoci i dnes, za což jsem jim hrozně moc vděčná a moc si jejich rad a hlavně přátelství vážím.

  „Holky“, díky moc !!!!

 

 

 

 

 

 

 

Aurum Bohemica*CZ

Monika Netolická

info@aurum-bohemica.cz